Elektrický vyžínač: Spoľahlivý pomocník do malej záhrady

Aktuality

Elektrický vyžínač: Spoľahlivý pomocník do malej záhrady

9. august 2019

Elektrický vyžínač do záhrady a jeho výhody

Elektrické vyžínače sú praktickí pomocníkovia do záhrady, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pri relatívne nízkej hmotnosti a vysokom výkone s nimi dokážete pokosiť veľké plochy trávy, no dostanete sa s ním aj na miesta, ktoré sú pre kosačku bežných rozmerov nedostupné. Navyše, elektrický vyžínač je jednoducho ovládateľný, skladný a nevyžaduje pravidelnú údržbu. Jediné, čo budete musieť mať na pamäti je, aby ste mali v zásobe dostatočné množstvo lanka na kosenie, ktoré pomerne rýchlo miniete.

Ako si vybrať elektrický vyžínač?

Elektrický vyžínač odporúčame kúpiť najmä na kosenie v priestoroch záhrady, kde sa ťažko manipuluje s klasickou kosačkou. Obvykle ide o malé a nedostupné plochy, nerovný terén, svah či pozemok s veľmi hustým porastom a burinou. Čo si však všímať pri výbere nového elektrického vyžínača? Nezabudnite na tieto parametre:

  • Hmotnosť elektrického vyžínača pre pohodlnú prácu,

  • typ rukoväte a uchopenia stroja,

  • veľkosť a výkon krovinorezu pri práci,

  • materiál prevedenia konštrukcie,

  • cena, možnosť záruky a servisu.

Na trhu máme k dispozícii mnoho typov vyžínačov a krovinorezov. Často sa však od seba líšia podstatnými detailami, ktoré vám môžu na prvý pohľad ujsť.

V prvom rade sa zamerajte na jeho hmotnosť. Často sú práve tie ťažšie elektrické vyžínače výkonnejšie a ideálne na náročnejšiu prácu v záhrade. Napríklad STIGA SGT 1000 J váži okolo 6 kilogramov, no s výkonom motora až 1000 wattov patrí medzi silnejšie stroje. Pokosí aj vysoké steblá trávy v zanedbanom kúte záhrady. Opatrne však s kosením okolo kmeňov stromov, aby ste im nepoškodili kôru.

Naopak, o polovicu ľahší vyžínač STIGA SGT 600 s výkonom 600 wattov odporúčame použiť na občasné kosenie už udržiavaných plôch v okolí záhonov, kríkov a stromov. Teda všade tam, kde sa kosačka nedostane.

Váhové rozdiely medzi jednotlivými modelmi sa môžu líšiť aj o 7 kilogramov, čo je pomerne dosť. Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu nového krovinorezu, zamyslite sa nad tým, ako často a na akú veľkú plochu ho budete používať. Tu platí priama úmera: čím viac s ním budete kosiť, tým výkonnejší (a drahší) vyžínač budete potrebovať.

Určite vám neodporúčame kupovať ten najlacnejší elektrický vyžínač z obchodov, kde hneď vo vedľajšej uličke nájdete mliečne výrobky. Obvykle ide o menej kvalitnú čínsku výrobu, na ktorú ťažko zoženiete náhradné diely. Zabudnúť môžete aj na servis. Hoci vás pri nekvalitných čínskych výrobkoch ohúri cena, v prípade, že sa elektrický krovinorez pokazí, vás vo väčšine prípadov lacnejšie vyjde kúpa nového krovinorezu.Ak plánujete krovinorez využívať pravidelne a nie iba na jednu sezónu, investujte do jeho kúpy. Vyvarujete sa tak problémom v budúcnosti. Krovinorez je v záhrade veľkým pomocníkom najmä v prípade, ak máte záhradu v netradičnom pôdoryse či vo svahu. Elektrické vyžínače často používame aj na „doladenie detailov” po kosení kosačkou, najmä v okolí kmeňov stromov či v blízkosti záhonov s kvetmi, ktoré by mohla kosačka zničiť kolesami.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás