Zjednodušte si prácu s krovinorezom: Pomôžu popruhy aj kotúč

Aktuality

Zjednodušte si prácu s krovinorezom: Pomôžu popruhy aj kotúč

24. apríl 2019

Príslušenstvo ku krovinorezom

Ak pri práci v záhrade často využívate krovinorez, mali by ste si určite zadovážiť príslušenstvo, ktoré vám uľahčí prácu, zrýchli a zabezpečí maximálne pohodlie a bezpečnosť pri práci.

Odporúčané príslušenstvo ku krovinorezu

  • Kotúče na krovinorez sa rýchlo opotrebúvajú. Majte v zásobe minimálne dva.

  • Struny na krovinorez sa rovnako rýchlo míňajú, najmä pri kosení hrubých stebiel.

  • Špeciálne popruhy výrazne uľahčuju prácu s krovinorezom a menej zaťažujú ruky.

  • Náhradné cievky so strunou.

  • Olej do krovinorezu nesmie chýbať. Teleso funguje na báze rotácie a potrebuje dostatok oleja.

  • Ochranné rukavice, okuliare a štít sú alfou omegou pri bezpečnej práci pri kosení v záhrade.

Náhradné kotúče a struny ku krovinorezom

Náhradné kotúče a struny ku krovinorezu sa vám určite zídu. Každý kotúč sa postupom času opotrebuje, otupí a bude nevyhnutné vymeniť ho za nový. Ak si do zásoby kúpite náhradný kotúč, ušetríte kopec času zháňaním nového kotúča práve vtedy, keď ho budete potrebovať najviac.

To isté platí aj pre struny a rezné silony. Každý správny záhradkár vie, že rezných silonov do krovinorezu nikdy nie je dosť. Vedeli ste, že ak kosíte hrubšie steblá, silon sa opotrebuje oveľa rýchlejšie? Vždy treba mať niekoľko silonov v zásobe.

Odporúčame vám zadovážiť si tiež viac druhov rezných silonov. Tie hrubšie, ako napríklad kruhový rezný silon s priemerom 2,7mm, odporúčame na hrubé steblá a vyššiu burinu. Na mäkšie steblá vám bude bohato stačiť rezný silon s priemerom 1,3mm.

Popruhy na krovinorez

Popruhy ku krovinorezom sú veľmi dôležité a nemožno bez nich pracovať pohodlne. V závislosti od váhy krovinorezu máme v ponuke jednoramenný popruh ku krovinorezu a dvojramenný popruh. Popruhy výrazne uľahčujú prácu s krovinorezom, keďže jeho váhu nesie vaše telo a nie iba ruky.

Práca s krovinorezom bez popruhov je náročná, zaťažuje ruky a ramená a veľakrát je menej presná. Hoci sa vám môže zdať, že pri ľahkých krovinorezoch popruh netreba, vyskúšajte si prácu s ním a uvidíte, ako vám popruhy odľahčia ruky. Profesionálne krovinorezy určené na každodenné používanie sú obvykle ťažšie než tie „víkendové” a je priam nemožné s nimi pracovať bez podporných popruhov.

Ochranné rukavice, okuliare a štít pre prácu s krovinorezom

Pri akejkoľvek práci je najdôležitejšia bezpečnosť. To platí aj pri práci s krovinorezom a vyžínačom. Nezabudnite preto na ochranné rukavice, no najmä na okuliare a štít. Vyžínače fungujú vďaka rotácii telesa. To presekáva trávu, s ktoru príde do styku.

V záhonoch, no aj medzi steblami trávy, veľakrát nájdete kúsky kôry, kameňov či dreva. To pri kontakte s krovinorezom odletuje. Nechcete predsa, aby vám kameň zasiahol hlavu, oko alebo nohy. Používajte preto ochranné rukavice a bezpečnostné okuliare. Pri práci vám tiež odporúčame dlhé nohavice.

Krovinorezy patria medzi obľúbených pomocníkov v záhrade, ktorí sú výkonní, finančne nenároční a zároveň sa s nimi ľahko a rýchlo pracuje. Práca s krovinorezom je jednoduchá. Dodržte naše rady. Majte vždy dostatočnú zásobu náhradných kotúčov a strún. Nezabudnite však ani na bezpečnosť pri práci a krovinorezy budete milovať rovnako ako my.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás