Ako si správne vybrať fukár a vysávač lístia?

Aktuality

Ako si správne vybrať fukár a vysávač lístia?

2. apríl 2019

Rozhoduje výkon motora

Či už si vyberáte nový fukár alebo vysávač na lístie, zamerajte sa najmä na parametre výkonu motora. Obvykle vysávače a fukáre prichádzajú ako jedno zariadenie, ktoré si môžete nastaviť podľa toho, či chcete, aby trubica fúkala alebo vysávala. Vyberte si fukár, ktorý:

  • má teleskopicky nastaviteľnú dĺžku,

  • kolieska na ľahšiu manipuláciu,

  • antivibračný systém proti traseniu,

  • a rukoväte potiahnuté gumou, pre pevnejšie uchopenie.

Teleskopicky nastaviteľnú dĺžku trubice oceníte v prípade, keď bude váš fukár alebo vysávač používať viacero osôb. Ak je vaša manželka nižšia a chce pracovať s fukárom, pohodlnejšia jej bude kratšia trubica.

Väčšina strojov prichádza s kolieskami na konci trubice, ktorým vďačíme za ľahšiu manipuláciu na rovných povrchoch. Zberný kôš sa postupne napĺňa a je ťažší, čo pocítite aj vy. Ak sú na konci trubice pomocné kolieska, bude sa vám s prístrojom oveľa ľahšie pracovať.

Antivibračný systém ocení každý, kto v minulosti pracoval s fukárom alebo vysávačom záhradného lístia. Už po pár minútach práce budete mať natoľko roztrasené ruky, že sa vám zapnutý antivibračný systém naozaj zíde. Rovnako, ako rukoväte potiahnuté gumou pre pohodlné uchopenie.

Ako funguje fukár na lístie?

Ak sa neviete rozhodnúť, či si radšej kúpiť fukár alebo vysávač na lístie, najskôr sa zamyslite nad tým, aká veľká bude plocha, ktorú potrebujete vyčistiť. Fukáre sa štandardne používajú vo veľkých parkoch, kde pracovníci vyfukujú lístie z ťažšie dostupných plôch a zhromažďujú ho fúkaním na jednu veľkú plochu.

Odtiaľ je lístie manuálne nakladané v prívesných vozíkoch a odvážané na kompost. Fukáre majú nastaviteľnú intenzitu sily v závislosti od veľkosti lístia, ktoré potrebujete premiestniť.

Ako funguje vysávač na lístie?

Vysávač na lístie funguje na opačnom princípe, podobným spôsobom ako vysavač. Listy a drobné nečistoty doslova povysáva do zberného koša, ktorý treba následne vyprázdniť.

Vysávače na lístie majú nastaviteľnú silu vysávania podľa toho, aký typ povrchu vysávate. Pri trávniku vám odporúčame nastaviť najvyššiu silu vysávania. Pri práci v kvetinovom záhone odporúčame stredný alebo nízky výkon.

Je to z toho dôvodu, že vysávače pri silnom výkone často zoberú aj pôdu, kamienky či kôru, vďaka čomu zbytočne rýchlo naplníte zberný kôš. Ideálny je tiež na rýchle čistenie nečistôt zo špár medzi zámkovou dlažbou.

Fukár na na batériu, benzín či elektrinu?

Trh v súčasnosti ponúka viacero druhov fukárov a vysávačov s rôznym pohonom. Elektrické záhradné vysávače patria k tým najobľúbenejším, keďže s nimi môžete pracovať prakticky ihneď. Nemusíte ich nabíjať alebo tankovať benzínom. Tie vám odporúčame najmä pri práci v stredne veľkých rodinných záhradách.

V prípade, že potrebujete fukár a vysávač na väčšie plochy, ako sú námestia a parky, odporúčame vám akumulátorové záhradné vysávače, ktoré však treba pred prácou nabiť.

Medzi najpredávanejšie riešenia patrí napríklad vysávač-fukár STIGA SBV 48 AE, ktorý sľubuje až 20 hodín práce na jedno nabitie. Profesionálov určite poteší motorový fukár STIGA SBP 375, ktorý vie vyprodukovať maximálnu rýchlosť vzduchu až 100 metrov za sekundu. Ten odporúčame skutočným odborníkom, ktorí sa čisteniu plôch venujú na profesionálnej úrovni.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás