Kotúčová píla alebo vŕtačka: Čo nesmie chýbať modernému kutilovi?

Aktuality

Kotúčová píla alebo vŕtačka: Čo nesmie chýbať modernému kutilovi?

22. júl 2019

Kto je to moderný kutil? Ten, ktorý má v pivnici zariadenia od výmyslu sveta, ktoré ovláda pomocou smartfónu? Alebo ten, čo sa nebojí chytiť klasického kladiva či vŕtačky a pustiť sa do práce? Obaja. V tomto článku vám prinesieme prehľad náradia, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti alebo dielni.Čo všetko už máte doma a čo treba dokúpiť? Potrebujete z množstva výrobkov a nástrojov, ktoré sú na trhu, naozaj všetky? Pozrite si náš odporúčaný zoznam náradia do domácnosti a dielne. Predstavíme vám to, ktoré by vám nemalo za žiadnych okolností chýbať.

Aké náradie by vám nemalo chýbať?

  1. Brúsny papier, známy ako šmirgeľ.

  2. Dláto, rašpľa, pilník a brúska.

  3. Kotúčové a priamočiare píly.

  4. Vŕtačka.

  5. Klince, skrutky, skrutkovač, kliešte a kombinačky.

  6. Extra tip na záver: Vodováha.

Moderné náradie do každej domácej dielne

Predtým, než si kúpite nové náradie a techniku do záhrady alebo dielne, zamyslite sa nad tým, aké práce s ňou budete vykonávať. Na začiatku budete potrebovať tri druhy náradia na tri rozličné typy materiálov a prác. Náradie na drevo, kov a plasty. Máte všetko, čo budete potrebovať?

Náradie na opracovanie dreva, kovu a plastu

Na opracovanie materiálu, zjemňovanie jeho povrchu a vyhladzovanie si zaobstarajte brúsny papier, známy ako šmirgeľ. Hoci s ním viete opracovať všetky typy materiálov, odporúča sa najmä na drevo. Do tejto kategórie patrí aj dláto, rašpľa, pilník a brúska, lebo práve úprava povrchov materiálu vám zaberie najviac času. Je jednoduchá, nenáročná a so správnymi nástrojmi aj veľmi rýchla.

Ak ale nezostanete len pri „hladkaní dreva”, nezabudnite na dobrú pílu. Kotúčové píly slúžia na rýchle a bezpečné rezanie všetkých troch typov materiálov – dreva, kovu a plastu. Kotúčové píly robia priame rezy nielen v masívnom dreve, ale aj v hliníkových profiloch. Jej alternatívou môže byť, napríklad, aj priamočiara píla. Píla by v dielni kutila nemala chýbať, či už zvolíte klasickú ručnú pílku, alebo moderné stroje, určite ich využijete.

Vŕtačka – všestranný pomocník každej dielne

Vŕtačka je jedným z najzákladnejších zariadení do dielne, domácnosti a záhrady, ktoré budete pravidelne využívať. Vyberte si takú, ktorá má množstvo vymeniteľných nástavcov. Okrem vŕtania ju môžete využiť aj na iné činnosti.

Môžete s ňou skrutkovať, alebo miešať pomocou nadstavcov v tvare metly a lopatiek. Miešať môžete farbu, roztok či rôzne gély. Namiesto klasických nadstavcov si zaobstarajte aj brusiče alebo frézovačky. Vŕtačka v dielni je naozaj veľmi šikovným pomocníkom, ktorý vám spoľahlivo pomôže s viacerými úkonmi.

Spájanie, ohýbanie a pripájanie

Aká by to bola dielňa, keby v nej neboli klince, skrutky, skrutkovač, kliešte a kombinačky, či výsuvný orezávač? Odporúčame vám tiež zakúpiť si kvalitné púzdro, v ktorom nebude klinec hrdzavieť. V dielňach a pivniciach je totiž často zvýšená vlhkosť vzduchu, ktorá sa môže na kove rýchlo prejaviť a znehodnotiť tak vaše náradie.

EXTRA TIP: Mnoho z domácich kutilov zabúda na veľmi dôležitý, no často prehliadaný nástroj v domácej dielni. Vodováhu. Žiadna práca nie je dostatočne pekná a precízna, ak je krivá a nepresná. Vždy používajte základnú vodováhu, vďaka ktorej sa vyhnete banálnym chybám v dielni.

Ak chcete byť pri svojej práci dokonalí, zaobstarajte si aj metre, pravítka a uhlomery. Vaša domáca dielňa sa bude postupne zapĺňať rôznymi náradiami, no vy už viete, čo je úplný základ.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás