Mulčovacia kosačka: Efektívne riešenie pre lenivých záhradkárov

Aktuality

Mulčovacia kosačka: Efektívne riešenie pre lenivých záhradkárov

8. august 2019

Použite pokosenú trávu ako hnojivo v záhrade

Pokosená tráva má jednu veľmi dobrú vlastnosť, rozkladá sa veľmi rýchlo. Práve preto mnohí záhradkári používajú pokosenú trávu aj ako hnojivo do záhonov, ktoré je zadarmo. Vedeli ste, že pokosenou trávou môžete pohnojiť aj samotný trávnik? Práve na to slúži mulčovacia kosačka.

Ide o relatívnu novinku na trhu, ktorú by jej majiteľa za nič nemenili. Pravidelné kosenie trávnika v záhrade môže byť náročné, no odpratávanie odpadu ešte viac. S mulčovacou kosačkou máte o jednu starosť menej už od momentu, keď dokosíte.

Ako funguje mulčovacia kosačka?

Mulčovacia kosačka má svoje nože umiestnené a tvarované inak ako klasická kosačka. Špeciálnym tvarom v tele kosačky vytvára rýchly vzdušný vír, ktorý pokosenú trávu naseká na ešte menšie kúsky a následne ich „uloží” na už pokosený trávnik, medzi steblá. Tam sa malé kúsky postupne rozložia a fungujú ako domáce trávnikové hnojivo. Princíp je jednoduchý: čím viac sú steblá trávy posekané na menšie kúsky, tým rýchlejšie sa rozložia.

Výhody mulčovania v záhrade

Mulčovanie je ideálny spôsob starostlivosti o trávnik pre lenivých záhradkárov, ktorí si záhradu užívajú inak ako prácou v nej. Mulčovanie vám ušetrí množstvo času, keďže vám po pokosení trávnika mulčovacou kosačkou odpadne povinnosť odpratania pokosenej trávy.

Navyše tým ušetríte aj peniaze za trávnikové hnojivo. Trávu totiž treba hnojiť minimálne dvakrát ročne. Mulč v trávniku má ale oveľa viac výhod ako len šetrenie času a peňazí.

Odpad z pokosenej trávy, ktorý sa vráti naspäť medzi steblá, chráni trávnik pred jej vyschnutím, keďže spomaľuje odparovanie vlahy z pôdy. To váš trávnik určite ocení minimálne počas horúcich letných dní, keď je vlaha často veľký problém.

Aj vďaka tomu si zachová svoju typickú sýtozelenú farbu aj počas najsuchších dní. Určite si však dajte pozor na to, aby ste z trávnika nepokosili viac ako jednu tretinu celkovej dĺžky trávnika. Počas daždivého leta to môže, žiaľ, znamenať aj kosenie dvakrát týždenne. Trávnik nekoste skoro ráno a po daždi, aby bol počas kosenia suchý.

Mulčovacia kosačka Hurricane F 550 B patrí medzi najzákladnejšie kosačky, ktoré nájdete v našej ponuke. Disponuje automatickým pojazdom a dvoma rýchlosťami. Kosačku s pojazdom oceníte až vtedy, keď si ju vyskúšate. Garantujeme vám, že po inej už nebudete chcieť siahnuť. Hurricane F 550 B je preto ideálnou kombináciou kosačky, ktorá má vlastný pojazd, no zároveň hnojí trávnik.

Kedy si kúpiť mulčovaciu kosačku a pre koho je určená?

Nová mulčovacia kosačka je pre každého záhradkára, ktorý rád šetrí svoj čas, no stále chce mať zdravý a pekne zelený trávnik. Kúpu novej mulčovacej kosačky vám odporúčame najmä v prípade, keď máte dlhodobé problémy s trávnikom, ako sú žlté fľaky či presychanie. Trávový mulč rieši oba problémy.

POZOR: Aj s mulčovaním to môžete prehnať a tu tiež platí pravidlo „menej je niekedy viac”. Príliš veľa mulču môže trávnik udusiť a spôsobiť žlté škvrny. Ak kosíte príliš vysoký trávnik a vznikne hrubšia vrstva mulču, dodatočne ju rozhrabte hrabľami a prebytočnú hmotu odstránte.


Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás