Postrekovač: Univerzálny pomocník do vašej záhrady

Aktuality

Postrekovač: Univerzálny pomocník do vašej záhrady

4. jún 2020

NEPOSTRÁDATEĽNÝ PARTNER RASTLÍN

Príroda má pre nás, pestovateľov, prichystaných nespočet rôznych nástrah. Burine, škodcom, či chorobám sa však dá jednoducho predísť pomocou správnej kombinácie postrekov. Najjednoduchším spôsobom, ktorým tieto postreky môžete aplikovať, je práve postrekovač. Vďaka nízkemu tlaku vzduchu sa vám podarí aplikovať akékoľvek ochranné látky bez toho, aby ste ublížili ošetrovanej rastline. Rovnako užitočný je postrekovač aj pri nanášaní tekutých hnojív.

Pri postrekoch si však treba dať pozor na správnu zmes jednotlivých látok. Zlá kombinácia totiž môže vašim rastlinám viac uškodiť ako pomôcť. Pre absolútnu presnosť je vhodné používať jeden postrekovač na herbicídy a ďalší na pesticídy. Toto však nie je pri dôkladnom čistení podmienkou. Pri ošetrovaní stromov zase odporúčame použiť motorový rosič, ktorým s ľahkosťou ošetríte aj tie najvzdialenejšie kúty záhradných stromov.

NETRADIČNÉ POSTUPY, KTORÉ VÁM UĽAHČIA PRÁCU

Postrekovač je oveľa verzatilnejší pomocník, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pri správnom zaobchádzaní totiž zvládne aj o trochu netradičnejšie úlohy ako klasické postreky a hnojenie. Keďže je postrekovač vhodný na nanášanie rôznych tekutín, jeho pomocná ruka vám bude užitočná aj pri farbení, či lakovaní záhradného nábytku a plotov.

Pri takomto využití postrekovača je dôležité nanášanú tekutinu dostatočne rozriediť, aby ste zabezpečili hladký prietok. Spravidla budete musieť po rozriedení nanášať farbu alebo lak v niekoľkých vrstvách. Aj napriek tomu si však oproti klasickému natieraniu ušetríte nemalé množstvo námahy.

AKO ZVOLIŤ SPRÁVNY POSTREKOVAČ?

Vo svojej podstate sa funkcionalitou postrekovače líšia len veľmi nepatrne. Ich najväčšie rozdiely sa ukážu až na komforte pri použití v rôznych situáciách. Najčastejšie budete mať možnosť stretnúť sa s dvomi hlavnými kategóriami.

Do prvej môžeme zaradiť také postrekovače, ktoré sú veľmi jednoduché na prenos. Nedisponujú totiž výraznou hmotnosťou. Sem patria malé manuálne postrekovače, ktoré sú vhodné pri malých rastlinách v malom množstve a postrekovače s upevnením na konci záhradnej hadice. Tie vynikajú väčšou kapacitou, no sú obmedzené len na dosah záhradnej hadice.

Postrekovače v druhej kategórii sú o niečo menej praktické, keďže ich hmotnosť po naplnení často presahuje niekoľko kilogramov. Medzi takéto postrekovače patria postrekovače tlakové a postrekovače na chrbát. Tlakové postrekovače sú výborným partnerom v prípadoch, keď nepotrebujete často meniť pozíciu nádoby na tekutinu. Ak však vo svojej záhrade potrebujete voľnosť pohybu, ideálnou voľbou pre vás bude postrekovač s nádobou, ktorú si môžete pripevniť na chrbát.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ postrekovača, nepochybne vám bude verným spoločníkom a uľahčí vám kopec námahy.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás