Tip na vianočný darček: Ako vybrať robotickú kosačku pre záhradkára

Rady a tipy

Tip na vianočný darček: Ako vybrať robotickú kosačku pre záhradkára

11. november 2022

Sezóna vianočných nákupov je tu. Ak vyhľadávate darčeky, na ktoré po zvyšok roka nesadá prach, máme pre vás tip. Obdarujte svoju polovičku robotickou kosačkou. Alebo potešte samých seba.

Ide o originálny a praktický darček, ktorý využijete viac ako jedenkrát. V tomto článku vám poradíme ako vybrať dobrú robotickú kosačku, aké parametre sledovať a na čo si dať pozor pri kúpe.

Prvá robotická kosačka

V roku 1992 si André Collens patentoval prvú plne solárnu robotickú kosačku, ktorá bola v roku 1995 uvedená na trh. V roku 1998 bol predstavený ďalší model robotickej kosačky, vybavený nabíjateľnou batériou. Tá umožňovala nepretržité kosenie 24 hodín denne, sedem dní v týždni a bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Aktuálne nájdete na trhu robotické kosačky, ktoré využívajú kameru na samostatnú jazdu po dvore a nočné videnie umožňuje robotovi fungovať aj v noci. 

Ako vybrať robotickú kosačku

Ako si vybrať zo širokej ponuky robotických kosačiek a nespraviť krok vedľa? Pri výbere robotickej kosačky vám pomôže niekoľko základných otázok:

  1. Aká je veľkosť trávnika?

  2. Mala by sa kosačka ovládať mobilnou aplikáciou?

  3. Sú v danom trávniku prekážky?

  4. Aký má trávnik sklon?

Veľkosť vášho trávnika je prvou vecou, ​​s ktorou treba počítať. Plocha, ktorú robotická kosačka zvládne, závisí od kombinácie batérie, výkonu a šírky kosenia. 

Pred návštevou obchodu zmerajte veľkosť pozemku, ktorá pokrýva trávnik v metroch štvorcových a prispôsobte mu výber kosačky a svoj rozpočet. 

Robotická kosačka STIGA Stig ako univerzálna kosačka do záhrady s dažďovým senzorom

Platí, že výkonnejšie kosačky zvládnu väčšie plochy. Flexibilná robotická kosačka STIGA Stig je poháňaná dvoma typmi batérie. Kým s 5 Ah batériou pokosíte trávnik do 1 200 metrov štvorcových, s 2,5 Ah batériou vystačí na 600 metrov štvorcových.

So svojou nízkou váhou, len deväť kilogramov, dokáže ľahko manévrovať medzi prekážkami, aj vo svahu do maximálne 24 stupňov. Ovládaná je cez mobilnú aplikáciu a pýši sa tiež dažďovými senzormi, ktoré ju pošlú „domov“, akonáhle začne pršať.

Využívanie robotických kosačiek v záhrade či na verejných pozemkoch sa každým dňom stáva viac a viac bežnou záležitosťou. Kúpte jednu tento rok na Vianoce a ušetrite sebe alebo svojej polovičke čas pri práci v záhrade. Kým budete na budúcu jar polievať kríky alebo vysádzať letničky, po záhrade vám môže chodiť inteligentná robotická kosačka, ktorá záhradu pokosí za vás.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás