Vyhláste vojnu nečistotám: Pomôže vám vhodný vysokotlakový čistič

Aktuality

Vyhláste vojnu nečistotám: Pomôže vám vhodný vysokotlakový čistič

20. máj 2019

Pozor na tlak a prietok

Na trhu máme niekoľko druhov vapiek s rôznym výkonom. Ako sa v nich ale vyznať a ako si vybrať? Pri výbere novej vapky sa zamerajte najmä na jej tlak a prietok. Kým vapky s nízkym tlakom sú určené skôr na domáce použitie, vapky s vysokým tlakom nájdu uplatnenie najmä pri väčších priestoroch, na terasách či dlažbe.

  • Vapky s tlakom od 90 do 120 barov sú vhodné pre občasné použitie v domácnosti a na jednoduché čistenie nábytku v záhrade, či bežnú údržbu. Ide o vapky s najnižším výkonom, preto ich používajte iba ako doplnok pri čistení. Na takéto jednoduché čistenie vám odporúčame napríklad model STIGA HPS 110.

  • Vapky s tlakom od 130 do 140 barov sú ideálne pre široké použitie v záhrade aj domácnosti, rovnako, ako ďalšia kategória. Rozdiel medzi vapkami s tlakom do 140 barov a do 200 je ten, že tie silnejšie vám odporúčame na veľké plochy, keďže sa s nimi pracuje rýchlejšie. Ideálnym riešením je napríklad parný čistič B&S Sprint 2000 E.

  • Vapky s tlakom od 150 do 200 barov používame na profesionálne čistenie veľkých plôch. Odporúčame napríklad tlakovú umývačku B&S Elite 3000.

Vo všeobecnosti tiež platí, že čím je prietok vody vyšší, tým väčšiu plochu vapkou vyčistíte. Predtým, ako si vyberiete nový tlakový čistič, sa zamyslite nad tým, ako veľkú plochu potrebujete vyčistiť. Tomu prispôsobte tlak a prietok pri výbere produktu.

Ekologické a efektívne

Moderné čistenie vapkami prináša niekoľko výhod, ktoré si na prvý pohľad neuvedomujeme. Čistenie horúcou vodou v kombinácii s tlakom sa už v minulosti preukázalo ako efektívnejšie riešenie, či už z pohľadu konečného výsledku, ekologickosti alebo hospodárskeho využitia vody a čistiacich prostriedkov.

Čistenie s horúcou vodou pod tlakom urýchľuje čistenie, keďže voda vo vapke môže dosiahnuť teplotu až 150 stupňov. Úzko to súvisí aj s používaním čistiacich prostriedkov. Vapky ich spotrebujú oveľa menej. Horúca voda v správnej kombinácii s vybranými čistiacimi prostriedkami rýchlo vyčistí oleje a tiež mastnotu, rovnako ako tuk. Vyčistené plochy vyschnú za oveľa kratšiu dobu, keďže horúca voda sa vyparuje rýchlejšie.

Teplo má vplyv na chemické procesy a je dokázané, že čistenie horúcou vodou je oveľa efektívnejšie. Oleje a tuky sa pri zmene teplôt správajú inak a sú poddajnejšie pri čistení. Kombinácia horúcej pary a tlaku si poradí s mnohými nečistotami, mnohokrát bez chemických prísad.

Horúca para sa perfektne hodí aj na odstraňovanie farby, hrdze, plesne alebo machu a rias. Vapky, bohužiaľ, nie sú vhodné na všetky typy materiálov. Opatrne s nimi pracujte pri drevených povrchoch a fasádach. Tlak v tomto prípade vhodne regulujte a sledujte, ako naň reaguje daný materiál.

Ako ich efektívne vyčistiť?

Čistiace prostriedky pre vysokotlakové čistiace stroje sú špeciálna kategória prostriedkov. Do vapiek vám neodporúčame používať bežné domáce čistiace prostriedky, ktoré by mohli vapku poškodiť chemickými reakciami. Preto používajte len čistiace prostriedky určené na používanie vo vysokotlakových čističoch.

V ŠUPA Technika vám ochotne poradíme s výberom záhradnej techniky. Neváhajte nás preto kontaktovať alebo navštívte našu centrálu vo Veľkých Kostoľanoch.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás