Zabojujte so snehovou nádielkou. Ako si vybrať vhodnú frézu?

Aktuality

Zabojujte so snehovou nádielkou. Ako si vybrať vhodnú frézu?

10. december 2019

Ako si vybrať novú snehovú frézu?

Snehové frézy nám uľahčujú odhrabávanie snehu. Vďaka tomuto šikovnému zariadeniu dokážete odhrnúť sneh relatívne rýchlo, bez námahy a na veľkej ploche naraz. V porovnaní s klasickou lopatou sú oveľa šikovnejšie. Na trhu nájdete elektrické aj benzínové snehové frézy. Podľa čoho si vybrať?

Menšie plochy a odpratávanie čerstvo napadaného snehu

Elektrické snehové frézy by ste mali do svojho vyhľadávača zadať vtedy, keď potrebujete v zime odhŕňať čerstvo napadaný sneh na relatívne malej ploche, v dosahu elektrickej zásuvky. Taktiež sú vhodné na povrchy, ako napríklad zámková dlažba, betón, asfalt či iné spevnené plochy. Elektrické snehové frézy sú často obmedzené výkonom motora a dĺžkou kábla. Odporúčame vám využívať ich v oblastiach Slovenska, kde síce nasneží, no nejde práve o snehovú kalamitu, ktorá trvá dva mesiace.

Uležaný a zmrznutý sneh

Benzínové zariadenia majú spravidla silnejšie a výkonnejšie motory. Platí to nielen pri snehových frézach, ale aj v prípade motorových píl či kosačiek. Benzínové snehové frézy nájdete na trhu v rôznych prevedeniach. Sú vhodné aj do náročnejších podmienok, či na tuhšie zimy, napríklad na Orave či v Liptove.

Benzínové frézy si poradia aj s utlačeným či primrznutým snehom. Ich veľkou výhodou oproti elektrickým snehovým frézam je najmä to, že sú využiteľné aj na nespevnených povrchoch, ako sú napríklad horské chaty či domy v lazoch.

Tiež disponujú silnejším a výkonnejším motorom, ktorý v porovnaní s elektrickými frézami zvládne oveľa náročnejšie zaťaženie. Ak viete, že frézu budete potrebovať na pravidelné odhŕňanie veľkého množstva snehu, benzínová fréza je pre vás správnym riešením.

Na čo si treba dať pozor pri kúpe frézy?

Pred tým, ako si vyberiete svoju prvú snehovú frézu, si ujasnite, aký typ povrchov plánujete frézovať. S tým sme vám už poradili vyššie a to, či si vybrať elektrickú alebo benzínovú snehovú frézu, už viete. Čo ďalej? Pripravili sme pre vás zoznam štyroch bodov, ktoré by ste mali zohľadniť skôr, ako si vyberiete svoju novú snehovú frézu.

  1. Zamerajte sa na to, po akom povrchu budete s frézou pracovať. Ak máte zámkovú dlažbu, parkovisko, chodníky okolo domu či terasu, ideálna bude pre vás elektrická snehová fréza. Ak žijete v horských oblastiach, bez benzínovej snehovej frézy sa nezaobídete.

  2. Aká bude veľkosť odpratávanie plochy? Na malé plochy, ktoré sú nenáročné na údržbu, postačí elektrická fréza. Práve na nich totiž zvyčajne nebýva problém s dostupnosťou elektriny. Naopak, pri náročnom teréne a pri frézovaní nespevnených povrchov budete musieť siahnuť po benzínovej snehovej fréze.

  3. Na aký sneh frézu potrebujete? Čerstvo napadaný sneh v nižších oblastiach je priam stvorený na frézovanie s elektrickým zariadením. Ťažký alebo primrznutý sneh však nechajte pre benzínovú frézu, ktorá má výkonnejší motor.

  4. Ako často ju budete používať? Frekvencia frézovania úzko súvisí so silou stroja. Výkon motora by mal byť priamo úmerný frekvencii jeho používania, inak sa preťaží a prestane fungovať.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


Doprava v rámci SR zadarmo od 100€


90% produktov máme skladom


Garancia kvality a spoľahlivosti


Vrátenie peňazí do 30 dní


Zákaznícky servis je tu pre vás